Sex-Forum  

Gå tillbaka   Sex-Forum > Diskutera - It´s all about sex > Orgasm

Svara
 
Ämnesverktyg Visningsalternativ
  #1  
Gammal 2009-11-12, 15:38
Gäst
Gäst
 
Inlägg: n/a
Smile Sexvänner

Hej!
Tycker ni att det är okej med "sexvänner"/"kk"? Alltså är det okej att ha någon som man inte är tillsammans med men som man kan ha det lite trevligt med ibland. De flesta gillar ju sex men kanske inte har någon att ha det med. Har ni en "sexvän"? Eller skulle ni vilja ha?
Svara med citat
  #2  
Gammal 2009-11-12, 16:22
Gäst
Gäst
 
Inlägg: n/a
Standard Sv: Sexvänner

Jag tycker definitivt det är ok med sexvänner! Personligen är jag inte i ett förhållande och jag letar inte fruktansvärt mycket efter det heller. Och som du säger så vill man ju ha lite kul ibland och då tycker jag att sexvänner är bra om man har en bra kompisrelation, eller som inte i mitt fall bara träffas o sen gå där ifrån.

Det sistnämda tycker jag kan låta tråkigt, träffar hellre en kompis man kommit överens med, själv har jag en sådan vän fast hon bor 30 mil bort, men när vi träffas så har vi kul precis som vanliga kompisar, enda skillnaden är bonusen att vi sover tillsammans.

Så för att svara din fråga tycker jag sexvänner är bra! En varning bara att ta det försiktigt så man inte sårar varandra, det finns alltid en chans att du eller den andre parten får andra känslor och då är det bäst och ta det lugnt, chao!

/Kille 20
Svara med citat
Svara

Taggar
Ingen

Ämnesverktyg
Visningsalternativ

Regler för att posta
Du får posta nya ämnen
Du får posta svar
Du får inte posta bifogade filer
Du får inte redigera dina inlägg

BB-kod är
Smilies är
[IMG]-kod är
HTML-kod är av
Forumhopp


Alla tider är GMT +2. Klockan är nu 17:03.


Programvara från: vBulletin® Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2010, Jelsoft Enterprises Ltd.
Svensk översättning av: Anders Pettersson
vRewrite 1.5 beta SEOed URLs completed by Tech Help Forum and Chalo Na.